Informujemy, iż sklep internetowy Sekret Elegancji wykorzystuje technologię plików cookies w celu lepszej obsługi klienta. Sklep jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Polityka Prywatności. zamknij

Jak układać płytki drewnopodobne? Przykłady zastosowania

Jak układać płytki drewnopodobne? Przykłady zastosowania

Płytki drewnopodobne sprawdzają się na tarasach, w łazienkach i innych pomieszczeniach. Zastanawiasz się, jak je układać, by efekt był naturalny?

W swojej ofercie drewnopodobne płytki mają tacy producenci jak Gardenia OrchideaEmil Ceramica czy Sant Agostino. Dawniej wymagający klienci oczekiwali wykończenia w drewnie. Dziś coraz częściej pytają o alternatywy, kierowani m.in. troską o środowisko. Sprawdzamy, jakie efekty dają płytki podłogowe włoskie i jak je układać, by wyglądały najlepiej.

Płytki imitujące drewno, które wyglądają jak deski

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że u producentów takich, jak Fondovalle, możesz kupić włoskie płytki, które mają ponad metr, a nawet dwa metry długości. Będą one wyglądały identycznie, jak długie, efektowne deski. Aby tak się stało:

• układaj płytki w różną stronę, by „słoje drewna” miały bardziej naturalne ułożenie;
• korzystaj z płytek z kilku różnych opakowań. Różnice w odcieniu są minimalne, ale uzyskasz przez to efekt niejednolitego kolorystycznie drewna;
• dobierz kolor płytek do rodzaju drewna, jakie pasowałoby do wnętrza. Pobielone „deski” stworzą klimat wiejskiej chaty, a ciemny gres z imitacją drewna wygląda, jak gatunki egzotyczne.

Długie płytki możesz też układać w klasyczną jodełkę. Najlepiej nadają się do tego płytki włoskie w odcieniach sosny i dębu. Jeśli chcesz wykorzystać mniejszy, węższy gres z imitacją drewna i ułożyć z niego wzór, wybierz raczej płytki z motywem gotowego parkietu.

Gotowe parkiety – płytki podłogowe włoskich producentów

To pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu. Nie musisz też wówczas dobierać poszczególnych „deszczułek” kolorem – wzór na płytkach sprawia już wrażenie desek w wielu różnych odcieniach. Jeśli takie „drewniane” płytki włoskich czy polskich producentów będziesz dodatkowo obracać o 90 i 180 stopni, otrzymasz wielowymiarowy wzór, który będzie wyglądał jak naturalne drewno.